Objednat se

“Žádný muž nechce, aby jeho žena podstupovala omlazující procedury. Přesto se mu ale líbí ty, jež je podstupují - jen o tom neví.” MUDr. Gabriela Horová


Kruhy a propadliny pod očima

Před estetickým řešením problému kruhů a propadlin pod očima je potřeba vyloučit některá onemocnění (zejména ledvin) a vzít v potaz genetické predispozice. Na vzniku kruhů pod očima se nejčastěji podílí anatomické změny spojené se stárnutím.

Pokožka se ztenčuje, podkožní tuk mizí a vlivem gravitace se přesouvá, začínají prosvítat oční sval a cévy. Obojí vede k tvorbě žlábku, propadlin pod očima spolu s tmavším zabarvením, které dodává obličeji unavený výraz.

Nejmodernějším řešením je aplikace speciálně vyvinutých dermálních výplní s kyselinou hyaluronovu, případně kombinace s dalšími metodami. Nejdůležitější je zkušenost lékaře, neboť oblast je anatomicky složitá a vyžaduje precizní aplikaci. Nejčastější komplikací špatně provedeného výkonu je otok pod očima.

  • MUDr. Gabriela Horová je školitelkou těchto aplikací, a proto jste na Klinice MEDICAL BEAUTY v těch nejlepších rukou.

Neváhejte se objednat na konzultaci.


Filorga Laboratiories Paris Česká společnost estetické a laserové medicíny World Society Interdisciplinary Anti-Aging Medicine American College of Lifestyle Medicine