Objednat se

“Žádný muž nechce, aby jeho žena podstupovala omlazující procedury. Přesto se mu ale líbí ty, jež je podstupují - jen o tom neví.” MUDr. Gabriela Horová


Léčba akné

Akné je onemocnění mazové žlázy a vlasových folikulů, nejčastěji způsobené hormonální nerovnováhou. Vývod žlázy nebo folikulu se díky nadměrně produkovanému mazu ucpe, vytvoří se rohovinová zátka, pomnožení bakterií vyvolá zánět, který se na kůži projeví zánětlivou reakcí. Neléčené akné může přejít do těžké fáze, kdy pod kůží vznikají cysty plné patologické hmoty a jejich následkem hluboké jizvy.

Hormonální nerovnováha typická pro pubertu není jedinou příčinou, a tak pokud Vás projevy akné trápí dlouhodobě, v dospělosti, klasická léčba selhává, je potřeba pátrat po skutečné příčině - známé jsou potravinové intolerance, jež vedou k zánětlivým kožním projevům a s klasickým akné se snadno zamění.

Na Klinice MEDICAL BEAUTY lze ve spolupráci se zahraniční laboratoří vyšetřit až 270 potravinových intolerancí. Disponujeme přístrojem Canfield VISIA, který dokáže zobrazit intenzitu osídlení pokožky bakterií Propionibacterium acne, která je pro akné zcela zásadní.

Po důkladné anamnéze a diagnostice zvolíme nejvhodnější postup. Základem je správná domácí denní péče o pleť, se kterou Vám rádi poradíme. Společně s lékařským peelingem dokážeme zvládnout většinu lehkých až středních forem akné. Jen v nejtěžších případech je potřeba přistoupit k celkové léčbě antibiotiky a retinoidy.

Lékařský peeling Filorga (Time Peel, u citlivé pleti Light Peel) působí proti akné na několika úrovních:

  • odstraňuje povrchové vrstvy odumřelých buněk,
  • snižuje tvorbu kožního mazu,
  • zužuje póry.

V důsledku se vývody žláz a folikulů neucpávají, nedochází k bakteriální kontaminaci a tvorbě zánětlivého ložiska, netvoří se ani komedony.

Doporučujeme 3-5 ošetření s týdenním rozestupem. Dále pokračovat 1x měsíčně či dle individuálního doporučení lékaře. Příjemným vedlejším efektem peelingu je prozáření a vyhlazení pleti a matující efekt.

Velmi vhodné je čištění pleti podpořit a urychlit lymfodrenážemi obličeje, užíváním ajurvédských bylin B-Skin a lokálně aplikovat masku Tarika akné.


Filorga Laboratiories Paris Česká společnost estetické a laserové medicíny World Society Interdisciplinary Anti-Aging Medicine American College of Lifestyle Medicine