Objednat se

“Žádný muž nechce, aby jeho žena podstupovala omlazující procedury. Přesto se mu ale líbí ty, jež je podstupují - jen o tom neví.” MUDr. Gabriela Horová


Odstranění vrásek

Vrásky jsou jedním z prvních příznaků stárnutí pleti. Kdy se objeví první vrásky? To záleží na tom, jak kvalitní pokožku jsme zdědili (genetika) a jaký je náš životní styl. V názoru na to, kdy pokožka začíná stárnout, se odborníci liší. Od extrémního názoru, že od narození, po nejčastější, že během puberty pokožka dozrává, mění se a první známky stárnutí tak můžeme pozorovat cca od 18 let.

Z životního stylu bych vyzdvihla jako nejdůležitější pitný režim (pijte ideálně cca 2,5 l neperlivé neslazené vody, minerálky, čaje) a expozici UV záření - tu minimalizujte a používejte přes den krémy/make-up s ochrannými filtry minimálně SPF 15.

Metody estetické medicíny můžeme z hlediska vrásek rozdělit na ty, jež jsou preventivní a dokáží jejich tvorbu významně zpomalit (např. MEZOTERAPIE), a na metody, které už vzniklé vrásky dokáží odstranit (nejčastěji DERMÁLNÍ VÝPLNĚBOTULOTOXIN).

S  preventivními ošetřeními je vhodné začínat co nejdříve - klidně už od 25. roku věku. Ale i kdykoli později jsou důležité, neboť brání progresi stárnutí a zhoršování stavu.

Metody, jež odstraňují již vzniklé vrásky, je obvykle možno použít v kterémkoli věku, ale s jistým omezením (např. BOTULOTOXIN nemusí být již v pokročilém věku vhodný, může naopak situaci zhoršit).

Vrásky můžeme podle příčiny vzniku rozlišit na mimické (vznikají v důsledku naší mimiky - mračení, úsměv apod.) a statické (ztráta objemu, přesun tuku, vliv gravitace apod.). Příčina vrásky, věk, kvalita pokožky a další parametry jsou hlediska, které lékař zvažuje při volbě vhodného ošetření. Proto cesta konzultace a možnosti vše v klidu vysvětlit je nejlepší možná volba. Neváhejte nás kontaktovat.


Filorga Laboratiories Paris Česká společnost estetické a laserové medicíny World Society Interdisciplinary Anti-Aging Medicine American College of Lifestyle Medicine